TİCARET HUKUKU

Aşağa gitmek

TİCARET HUKUKU

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 19, 2008 2:30 am

(Kara Ticareti Hukuku)
Ders iki temel bölümde ele alınmaktadır :
a. Ticari İşletme Hukuku: Dersin bu bölümünde öncelikle ticari işletmenin tanımı, unsurları, rehni, devri hakkında bilgi verilmekte, daha sonra tacir kavramı ve tacir yardımcıları anlatılmaktadır. Son olarak ticaret sicili ve ünvanı, işletme adı, marka, haksız rekabet ve ticari defterler ele alınmaktadır.
b. Şirketler Hukuku: Bu bölümde adi şirket, kollektif şirket, komandit şirket, kooperatif teşekkül, anonim ve limited şirketin kurulması, işleyişi ve sona ermesine ilişkin genel bilgiler verilmektedir.

(Law Of Land Commerce)
This course will be held in two parts:
a. Law of Commercial Establishment: This part of the course first of all deals with the definition of commercial establishment, its elements, its pledge, its transfer; later on with the concept of merchant and merchant aides; and finally with trade register, commercial name, trademark, unfair competition and commercial books.
b. Law of Business Associations: In this part of the course, comprahensive information will be given about business association, general partnership, cooperative organization, limited partnership, foundation of a corporation and a limited liability company as well as how do they function and how do they end.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 168
Kayıt tarihi : 09/03/08
Yaş : 32

Kullanıcı profilini gör http://hukukmarmara.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz