İDARE HUKUKU

Aşağa gitmek

İDARE HUKUKU

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 19, 2008 2:05 am

(İdare Hukuku)
İdare Hukuku bireyler ve toplulukları ile yürütme ve onun teknik uzantısı olan idare arasındaki ilişkileri düzenleyen bir hukuk dalıdır. Bu derste;

İdare Kavramı

İdare Hukukunun Kaynakları

İdari Sözleşmeler

İdarenin Yetkileri:
Düzenleme Yetkisi, Yaptırım Yetkisi, Mal Edinme Yetkisi, Kamulaştırma, İstimval.

Kamu Malları

İdarenin Görevleri:
Kolluk (Kolluk İşlemleri, Usulleri ve Yaptırımları, Kolluk Yetkisinin Sınırları), Kamu Hizmeti (Türleri, Görülme Usulleri)

Türk İdare Teşkilatı: Merkezi İdare ve Yerel Yönetimler

Kamu Görevlileri/Personeli: Devlet Memurluğuna Giriş, Memurların Tabi Oldukları Yükümlülükler ve Sınırlamalar, Memurların Hak ve Ayrıcalıkları, Disiplin Soruşturmaları ve Memuriyetin Sona Ermesi gibi konular işlenmektedir.

(Administrative Law)
Administrative Law is the branch of law, which regulates the relationship between the administrative organs and individuals, communities. With this lesson; Definition of Administration, Sources of Administrative Law, Administrative Contracts, Powers of Administration: Power of regulation, power of enforcement and execution, expropriation, expropriation of moveable property, Duties of Administration: Police (acts of police, procedures and enforcement of police, limits of authority of police) Public Service (kinds, procedures of enforcement), Administrative Organisation Of Turkey: Central and local administration, Public employee: access to the civil service, obligation and liabilities of public servants, rights and privileges of public servants, discipline proceedings and end of public servant etc. subjects are thought.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 168
Kayıt tarihi : 09/03/08
Yaş : 32

Kullanıcı profilini gör http://hukukmarmara.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz